Повече от 700 ученици участваха в Седмицата на любовта в сливенската регионална библиотека

Повече от 700 ученици участваха в Седмицата на любовта в сливенската регионална библиотека
19.02.2024 / 10:03

Повече от 700 ученици участваха в Седмицата на любовта в Регионална библиотека "Сава Доброплодни" в Сливен, съобщиха от културния институт.

 

За единайсета поредна година от 12 до 16 февруари в библиотеката имаше седмица, посветена на празника на влюбените - Св. Валентин. Презентацията „На крилете на любовта с най-популярните любовни романи и филми, музикални хитове и шедьоври на изобразителното изкуство“ бе посетена по график в различни дни от над 350 тийнейджъри от 9 до 11 клас. Над 370 ученици от шести до осми клас посетиха презентацията „История на празника „Св. Валентин“ и традициите за отбелязването му по света“ и се запознаха и с най-добрите тийнейджърски романи за любовта.

 

Открита бе художествено-документалната изложба „С любов за теб! – картички „валентинки“ и оригинални пожелания от миналото и днес“, в която се проследява историята на един от станалите задължителни атрибути на празника – картичките „валентинки“ - от 1415 г. до наши дни, със снимки, копия, репродукции, книги, оригинални пожелания, уникална колекция картички - експонати от 19 и 20 век из фондовете на Исторически музей - Горна Оряховица и съвременни ръчно изработени картички. Изложбата ще бъде експонирана до 29 февруари 2024 г.

 

На 14 февруари литературоведката Катя Зографова представи своята книга „Световете на Яворов - неговите любови, каузи, стихове, страсти и загадки“ и преглед на творчеството на големия български поет през призмата на сложната взаимосвързаност с жените в неговия интимен живот.

 

Всички ученици, посетили проявите от програмата на Седмицата на любовта, получиха като дар свитък със стихотворение, посветено на любовта.

Източник: БТА Сливен
Велина Василева
Снимка: Библиотека „Сава Доброплодни“
 
 

Copyright © 2008-2024 ТУИДА НЮЗ | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев