Сливен, кратки вечерни новини, 04.07.2021 г., неделя

През изминалото денонощие в Сливенско е регистриран само един заразен с коронавирусна инфекция.
В област Сливен продължават без прекъсване ваксинирането и информационната кампания за ползите от него.
Община Сливен се включи на 3 юли 2021 г. в Националната кампания „България срещу диабета“, чиято основна цел е превенция и подобряване на информираността за болестта и нейното развитие.
За поредна година Сливен се включи в Европейска нощ на музеите – традиционно, всички музейни обекти в Сливен взеха участие.
На 3 юли 2021 г., в рамките на Европейската нощ на музеите, театър „Класика“ представи пред сливенска публика спектакъла „Легенда за хаджията“ с режисьор-постановчик Соня Келеведжиева – представлението се състоя в къща-музей на Хаджи Димитър.
Сливен посрещна вчера състезателите в 68-ата Международна колоездачна обиколка на България – днес от Центъра бе официалният старт на четвъртия етап.
От 1 юли ОДМВР-Сливен провежда специализирана операция, част от полицейските действия на територията на цялата страна – основната задача е противодействие на престъпленията срещу политическите права на гражданите и нарушения на изборното законодателство.