Информационен бюлетин на ОД МВР - Сливен за 08.11.2019 г.

ИНФОРМАЦИОНЕН БЮЛЕТИН
ЗА ВЪЗНИКНАЛИТЕ ПРОИЗШЕСТВИЯ НА ТЕРИТОРИЯТА НА
ОБЛАСТНА ДИРЕКЦИЯ НА МВР – СЛИВЕН
За времето от 06,00 часа на 07.11.2019 г. до 08,00 часа на 08.11.2019 г.
Сливен: Водачи, употребили наркотични вещества, са установени при полицейска проверка на 7 ноември в град Сливен. Около 21,40 часа на бул.“Бургаско шосе“ е извършена проверка на 27-годишния С.С. от град Сливен, водач на лек автомобил „Опел Астра“. Пробата за употреба на наркотици е показала положителен резултат за амфетамин и метамфетамин. Образувано е досъдебно производство.
31-годишният П.Х. от град Сливен е хванат да управлява лек автомобил „Ауди А4“ след употреба на наркотични вещества- амфетамин и метамфетамин. Той е спрян аз проверка от полицейски патрулен екип на бул.“Г.С.Раковски“. По случая е започнато бързо производство.
На 7 ноември в РУ-Сливен е образувано бързо производство за управление на нерегистрирано моторно превозно средство.
Нова Загора: На 07 ноември, 06,55 часа, в РУ-Нова Загора е получено съобщение от тел. 112 за възникнало пътно произшествие в с. Млекарево. От извършения оглед на местопроизшествие е установено, че около 06,45 часа автобус "Сетра ", управляван от водач на 49 години от село Млекарево е ударил, внезапно пресичащата платното за движение, 71-годишна жена от същото село. Пострадалата е откарана в МБАЛ-Сливен с опасност за живота. Водачът е изпробван с техническо средство за употреба на алкохол и наркотични вещества, като пробите са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.