Сливен, кратки вечерни новини, 27.03.2019 г., сряда

От месец април 2019 г. ще започне приемът на децата, родени през 2016 г., които през септември ще постъпят в 1 възрастова група в детските градини.
Новият директор на Топлофикацията в гр. Сливен инж.Павлин Костов обяви, че от Дружеството са взели решение да се включат в световната инициатива „Часът на земята“.
Изложбата „Носии и накити от Сливенския край” ще бъде открита на 28 март в 16:00 часа в галерия „Седем”.
Нов кувьоз за недоносени бебета получи днес отделението по неонатология на МБАЛ „Д-р Иван Селимински“ – Сливен.
Планински маратон Сливен съвместно с пивоварна „Трима и Двама” и със съдействието на Антична крепост „Туида” организират Бирена миля в крепостта на 18 май.
Днес в камерната зала на Драматичен театър „Стефан Киров“ в Сливен бе представено новото лого на театъра от художничката Маргарита Дончева.
В Областна администрация Сливен се проведе редовно заседание на Областната комисия за военните паметници, на което общините заявиха нуждите си за ремонти на военни паметници, включително и на паметника на Шести артилерийски полк.